Kullanıcı Hesabı Oluşturulması

 

 

 

Kullanıcı,  üzerinden gerekli alanları doldurmak suretiyle Kullanıcı Hesabı oluşturmalıdır.

Aktivasyon

 

Kullanıcı Hesabı’nın aktive olması için:

(i)  , Kullanıcının hesap oluşturması

(ii) Kullanıcının Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerini onaylaması,

(iii) Kimlik ve gerekirse adres bilgilerinin ( Para Yatırma İşlemi Yapılmışsa İhtiyaç Duyulmayabilir ) doğrulanması için  tarafından talep edilebilecek bilgi ve belgeleri Platform üzerinden paylaşması gerekmektedir.

 ancak Kullanıcı’nın, bu koşulları yerine getirmesi ve yapılan inceleme sonucunda herhangi bir engel görülmemesi halinde Kullanıcı Hesabı’nın aktive edilmesine onay verir. Kullanıcı ancak hesabın aktive edilmesi halinde Platform’dan yararlanabilir.

İşlem Limitleri

Kullanıcı, Platform hesabına

(i) Kendisine ait banka hesabı üzerinden Türk Lirası (TRY) cinsinden belirli bir miktar ileterek yahut

(ii) Kendisine ait başka hesaplarda bulunan Kripto Para’ları Platform hesabına aktararak

Platform üzerinden işlem yapabilecektir. Platform hesabı üzerinden gerçekleştirebileceği günlük ve aylık işlem limitleri her bir Kullanıcı için BwinleX tarafından belirlenmekte olup yine BwinleX takdirine bağlı olarak Şirket tarafından herhangi bir zamanda değiştirilebilecektir.

 

TRY Yatırma/Çekme Talepleri

 

 

1- 15 Dakika İçerisinde TL Çekme / Kullanıcı, Platform’da bilgileri yer alan ve   ait banka hesaplarından birine havale veya EFT yapmak suretiyle Platform’daki hesabına TRY yükleyebilir.  Kullanıcı, Platform hesabında yer alan miktarın tamamını veya bir kısmını çekmek istemesi halinde Platform üzerinden kendisine ait banka hesap numarasını bildirecek ve Kullanıcı’nın talep ettiği tutar söz konusu banka hesabına iletilecektir. Kullanıcı, hesabına talep ettiği tutardan daha fazla tutar iletilmesi halinde bu durumu derhal  bildirip fazla tutarı  iade edecektir. Kullanıcı, işbu madde kapsamındaki TRY yatırma ve çekme taleplerinin,  tarafından gerekli görülmesi halinde güvenlik nedenleriyle belirli bir süre içerisinde aktarılır. Kullanıcının para transferini gerçekleştireceği banka hesabı Platformdan yararlandığı Kullanıcı adı ile açılmış ve aktif durumda olmak zorunda olup aksi takdirde Kullanıcı işbu maddeye konu işlemleri gerçekleştiremeyecektir. Ortalama para çekme işlemleri 10 ile 25 dakika arası sürmektedir. 

Sitemizden ilk defa çekim işlemi yapan tüm üyeler EFT işlem ödemesini yapmak ile mükelleftir! Bu işlem sitemiz adına talep edilmemektedir.Tek seferlik bir işlem olup üyeler bu işlemi yılda 1 defa yenilemek zorundadır. EFT işlem ücretini sistem üyeden talep etmektedir kesinlikle üyelik hesabından kesilmemektedir.EFT işlem ücretini sistem minimum seviyede  otomatik olarak belirlemektedir. Ödeme site hesapları tarafından sağlanmaktadır...

 

Kripto Para Yükleme

 

Kullanıcı, sahip olduğu Kripto Para’ları kripto para adresi üzerinden Platform’daki hesabına taşıyabilecektir. Bu şekilde oluşacak bakiye Kullanıcı tarafından kripto para alım-satımında ve/veya üçüncü kişilere ödeme vs. amaçlarla kripto para gönderimi yapılması amacıyla kullanıla bilecektir.

 

Kripto Para Alım-Satımı

 

Kripto Para alış ve satış işlemleri Kullanıcılar arasında, Kullanıcıların kendi takdirine göre belirlediği fiyatlardan gerçekleşir. Kullanıcı, Kripto Para satın almak için fiyatını ve miktarını belirleyerek Platform üzerinden buna ilişkin emri girecektir. Kripto Para satmak ve almak isteyen Kullanıcıların emirleri “Geçmiş İşlemler” adı verilen tabloda listelenecek, bu emirlerden birbirini karşılayanlar olduğunda alış-satış işlemi gerçekleşecektir. Kullanıcı, verdiği emrin diğer Kullanıcının emri ile eşleştiği anda emrinin bağlayıcı olduğunu ve bundan geri dönemeyeceğini, alış-satış işleminin eşleşme tarihinde gerçekleşmiş sayılacağını kabul eder. Kullanıcı alış veya satış emri verildiği anda karşılığı olmayan emirler, yeni emirler ile karşılanana ya da iptal edilene kadar derinlik tablosunda listelenmeye devam eder.